info@eragranit.com.tr              0533 480 2172

Andezit Taşı Üretim & Uygulama

İçindekiler

Andezit Taşı Üretim & Uygulama Genelde Andezit taşı, dış mekan uygulamalarında en çok kullanılan yapı malzemesi olarak bilinmektedir. Genellikle birçok doğal taş türüne göre son derece dirençli olması sebebiyle kullanılan andezit taşı, ortalama fiyatıyla ve uzun kullanım ömrüyle ön plana çıkmaktadır. Firmamız tarafından ülkemizde bulunan ocaklardan çıkarılan andezit taşının üretim aşamaları ve uygulama çeşitleri projelere göre farklılık gösterebilmektedir.

Andezit Taşı Ocakları ve Üretim Aşamaları

Andezit taşı, doğal bir taş olması sebebiyle ocaklardan çıkarılmaktadır. Taş, ocaklardan büyük kaya parçaları biçiminde çıkarıldıktan sonra fabrikamıza nakledilmektedir. Projelere göre andezit taşının üretim aşamalarında farklı kırma yöntemleri uygulayabiliyoruz. Buna göre küp taş, bordür, oluk, plaka ve kaplama olarak farklı üretimleri gerçekleştiriyoruz. Bu üretim çeşitleriyle elde edilen andezit taşları, dış mekan çevre düzenlemesinde tercih edilebilmektedir. Fiyatlarımızı inceleyerek üretim çeşitlerimizde yer verdiğimiz ebatlar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Andezit Uygulamaları ve Uygulama Alanları

Andezit taşının uygulama alanları çok çeşitlidir. Ankara andezit taşı olarak bilinen gülkurusu rengine sahip andezit taşını genellikle dekoratif amaçlı projelerde uygulamaktayız. Ayrıca bu andezit taşı, kalitesi ve rengi itibariyle iç mekan projelerinde de uygulanabilmektedir. Çeşmeler ve duvar kaplamalarında tercih edilen bu andezit taşının yanı sıra, gri ve krem rengi renklerine sahip andezit taşı çeşitlerimiz de bulunmaktadır. Parklara, bahçelere, merdivenlere ve yürüyüş yollarına uyguladığımız bu tip andezit taşları, kaydırmaz ve dirençli yapılarıyla yıllarca güvenle kullanılabilmektedir.

Son Gönderiler