fbpx

Bazalt Küp Taş Üretimi ve Uygulama

Bazalt Özellikleri: Bazalt küp taş oluşumu, Bazaltın bileşiminde ; ojit makrolitler, anarift ve labrador gibi bazik fendispatlar, manyetit ve olivin haberleri ile şekilsiz maddeler, bazende ilmenit ve horblent gibi maddeler bulunmaktadır. Bazaltlar, yapısal açıdan aşınmalara, iklim özeliklerine ve zamana karşı oldukça dayanıklıdır. İçeriğinde yer alan bazalt küp taş özelikleri ve çeşitleriyle, mimari projelerde, iç ve dış mekanların cephe ve zemin kaplamaları gibi alanlarda oldukça fazla kullanılmaktadır. manyetit maddesi fazla bulunan bazaltlar, maknetizma özelliği taşımaktadırlar. olivin maddesi ise, az çok her bazalt’ta bulunan bir maddedir. mikroskopla bakıldığı taktirde, olivin tanecikleri içerisinde oluşan çatlaklar ve pikotit enkolosyonları gözle görüle bilmektedir. obsidiyenlere mikroskobik açıdan ortak noktaları bulunan bazaltlar, bileşenleri açısından benzer şekillerdendir. proje kapsamında kullanılacak tüm Bazalt taşları 10x10x8 cm olanlardandır.

Bazalt Küp Taş Fiyatları

Bazalt küp taş fiyatları sürekli güncel bir şekilde firmamız değiştirmektedir. bu yüzden fiyat ve oranlarından haberdar olmak istiyorsanız sürekli sitemizi ve firmamızla iletişe geçe bilirsiniz. Bazalt küp taş birim fiyatı Aşağıda verdiğimiz listede bazalt küp taş ton fiyatı ve bazalt küp taş m2 fiyatlarına ulaşa bilirsiniz.  Erga Grup Madencilik şirketi doğuda en buyuk bazalt küp taş üretimini yapan şirkettir.

Bazalt Küp Taş Fiyatları

ÜrünlerÖlçülerBirimFiyatları
Granit Küp Taş Ebatları10X20 Bazalt KüpTaş1 TON200 TL
Granit Küp Taş Ebatları4X6 Bazalt Küp Taş1 TON250 TL
Granit Küp Taş Ebatları6X8 Bazalt Küp Taşı1 TON200 TL
Granit Küp Taş Ebatları8X10 Bazalt Küp Taşları1 TON150 TL

Bazalt Taşı Türkiye’de Nerelerde Bulunur – Bazalt Taşı Nerede Bulunur.

Bazalt taşı genelde volkanik dağ patlamalarında oluşan siyah renkte olan lavlardan oluşan bazalt kayaçtır. günümüzde en çok kullanılan taş cinsindendir. Türkiye’de bazalt taşın yoğun olduğu bölgeleri siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşmaktayız. Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi geniş bazalt lavları ile örtülüdür. Diyarbakır Karacadağ bazaltı ise yaklaşık olarak 80 metre kalınlığındaki 10000 km2 lik bir alanda kuzey güney yönlü bir elips şeklinde yayılma gösterir. Diyarbakır şehri de bu bazaltlar üzerinde bulunmaktadır. Bazalt taşının yoğun olduğu bölgeler diyarbakır karacadağ başta olmak üzere Kayseri, Gaziantep, Ankara, Ağrı, Kars, Erzurum, Konya ve diyer illerde olduğu gibi bir çok bazalt taşın üretimini yapan firma olarak Erga Grup Madencilik firması olarak saydığımız illerde bazalt taşının üretimini yapmaktadır.

Bazalt Kimyasal Özellikleri 

Karacadağ zirvesine yakın farklı yerlerden alınan numune örneklerinin temel element kimyasal analizler, Japonya’dan gelen bir araştırma grubu tarafından Tokyo Üniversitesi Deprem Araştırma Enstitüsünde X-ray flouresans spektrometresi ile (XRF) yapılmıştır. Bu araştırmaya göre çizelge 1’deki değerler ortaya çıkmıştır.

Bazalt Nedir.? – Bazalt Taşı Nedir.?

Bazalt nedir sorusunu aklınızdan siliyoruz. Bazalt aşınma ve iklim şartlarından en az etkilenmesi nedeniyle tercih edilme sırasında, önde gelen doğal taştır. Doğada volkanik kayaç gurubunu teşkil eden, çok geniş lav akıntıları yayılımı olan ülkemizde özellikle Diyarbakır yöresindeki 80 m. kalınlığında 10000 km2 lik bir alana yayılmış bulunan Bazalt taşı gözenekli ve gözeneksiz olarak iki gruba ayrılmaktadır. Bazalt taşı Bu çalışmada; bazalt taşının mekanik özelliklerin Saptanması amacıyla, Tek Eksenli Basınç Dayanımı, Çekme Dayanımı ( Brazilian Yöntemi), Nokta Yükü Dayanımı, Darbe Dayanımı, Sürtünme İle Aşınma Kaybı, Darbeli Aşınma Kaybı ( Los Angeles Deneyi ) deneyleri, Bazalt taşı Fiziksel Özelliklerin Saptanması amacıyla Isıl İletkenlik, Yoğunluk Tespiti, Özgül Isı Kapasitesi, Su Emme ve Kuruma deneyleri ile Bazaltın Kesilebilirlik ve Parlatılabilirlik özellikleri incelenmiştir. Bu deneyler sonucunda gözeneksiz bazaltın gözenekli bazalttan daharijit olduğu belirlenmiştir.

Bazalt Taşı Teknik Özellikleri

Bazalt, akıcı ve bazik lavların soğuma yüzeyine dik olarak beş ve altı kenarlı sütunlar şeklinde katılaşması ile oluşmuştur. Koyu gri-siyah arasında değişen renklere sahiptir. Bazalt su emme, paslanma, dona, darbelere ve sürtünmelere karşı çok dayanıklıdır. Renk değiştirmez ve aşırı derecede camsı niteliği yoktur. Bu nedenle de uzun süre yapıda leke ve kılcal çatlaklar oluşmaz. Asitlere karşı dayanıklıdır. Bu özelliklerinden dolayı yapılarda bolca kullanılmıştır.

Bazalt Taşı Fiyatları – Bazalt Fiyatları

Bazalt taşı özelikle ton bazında fiyatlandırılmaktadır. Bazalt küp taş fiyatları bir ton fiyatı taşın ölçüsü ve ebatlarından yola çıkmaktadır. Erga Grup Bazalt Madencilik firması olarak her türlü   bazalt küp taş ürününü müşterilerine sunmaktadır. bazalt küp taş ihtiyacınızda erga madencilik firmasıyla görüşe bilir fiyat isteye bilirsiniz. Granit küp taş ihtiyacınızda bu https://www.ergagrup.com/granit-kup-tas/ adresimizi ziyaret ede bilirsiniz.

Bazalt Taşı Fiziksel Özellikleri

Bazalt taşı fiziksel özelikleri Isıl iletkenlik katsayıları DIN 51046’ya uygun olarak sıcak tel yöntemine göre ölçme yapan cihaz (shoterm-ATM) kullanılarak ölçülmüştür. Bu yöntemde, sıtıcı el (krom-nikel) iki örnek arasına yerleştirilir. Üstteki örnek yalıtılmış ve iletkenliği bilinen plaka (prob), alttaki örnek arasına yerleştirilir. Üstteki örnek yalıtılmış ve iletkenliği bilinen plaka (prob), alttaki örnek ise ısıl iletkenliği bilinmeyen ölçülecek olan numunedir. Her numune, üç ayrı noktadan ve üçer defa ölçülerek ölçüm sonuçlarının aritmetik ortalamaları alınmıştır.

Ankara Bazalt Küp Taş

Ankara bazalt küp taş üretimini ve uygulama faaliyetini veren erga grup madencilik firması olarak türkiyenin her yerine ankara bazalt küp taşları sevkiyatını yapan ve kusursuz bazalt küp taş tedarigini yapan erga grup madencilik şirketi farklı küpüp taş ölçülerini siz değerli müşterilerine sunmaktayız.

Bazalt Küp Taş Ölçüleri

Bazalt küp taş ölçülerinde  Erga grup madencilik şirketi olarak her prrojeye uygun bazalt küp taş ölçülerini sıpariş vere bilirsiniz. firmamızda  şuan elimizde bulunan ürün olarak piyasada kullanılan en çok ölçüleri veriyoruz sizinde farklı olçulerde ihtiyacınız doğrultusunda değiştire biliriz..

 1. 8x10x11 Bazalt küp taşı
 2. 6x8x9 Bazalt zar taşı
 3. 4x6x7 Bazalt Arnavut taşı

İstanbul Bazalt Taşı

Bazalt taşını İstanbul bölgesinde en rahat ve kolay bula bileceğiniz taş merket’imizi siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. İstanbul bazalt taşı ihtiyacınızda size en yakın Çekmeköy şubemizden bazalt taşı ürünlerimizi seçerek sıpariş’lerinizi vere bilir ve renklerini canlı olarak göre bilme imkanı siz değerli İstanbul müşterilerimize sunmaktayız.

Diyarbakır Bazalt

Erga Grup Madencilik şirketi Diyarbakır bazalt taşı üretiminde öncü olan ve kurumsal kimliğiyle her zaman yenilikçi ve büyük bazalt taşı projelerinde kendini kanıtlıyan ve sorunsuz bir şekilde kaliteli ürünler üretmeye devam etmektedir. Diyarbakır Bazalt ürünlerinden bazalt küp taş en fazla satış yapan Erga Grup Madencilik Şirketi ismini bırakmıştır. 2018 yılı içinde 53,000 bin ton bazalt küp taş üretimini yapan Türkiyenin en büyük bazalt küp taş tedarikçisi olarak Türkiye kayıtlarına girmeyi başarmıştır.

Bazalt taşı ürünleri Başlıca ürünlerimiz:

Bazalt küptaş / 1 ton Bazalt küp taş kaç m2 / Doğal Bazalt küp taş / Doğal bazalt parke taşı / Bazalt küp taşı fiyatları İzmir / Bazalt küp Taşı / Kayseri Bazalt taşı

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com