fbpx

Granit Küp Taş Uygun Fiyatlara Sahip Ol

granit parke taşı

Granit küp taş genelde yollarda , parklarda, villalarda, ve site yollarında kullanılan üzün ömürlü bir kayaç taşıdır. esklilerden gelen Granit sağlam yapısı ile ve yıllarca bozulmayan dokusu ile sert peyzaj işlerinde, doğal kırma granit küp taşı olarak, sulu kesim ve bıçak kesimi olarak sert peyzaj uygulamalarında kullanılmaktadır. on iki (12) yıldır kendi granit taş ocaklarında üretim yapan Erga ticaret gerek yurt içi gerekse yurt dışı müşterilerine, özel firmalar ve belediyeler ile resmi kurumlara doğal granit taşı ve granit küp taş temin etmektedir.
Erga Ticaret olarak sürekli kendini yetiştiren ve geliştiren yüksek miktarda üretimi olan erga ticaret ve madencilik firması olarak türkiye iç piyasasına ses getiren firmalar arasında yer almaktadır.
İzmir Bergama gri granitin en iyi ürünlerinden bir tanesi’de granit küp taş ve granit parke taşı olarak bilinen ve tüm farklı granit taşı ürünlerine sitemiz üzerinden veya iletişim sayfasından erga granit ile iletişime geçe bilirsiniz.

Granit küp taş fiyatları

Erga Ticaret Madencilik firması olarak Granit küp taş fiyatları sürekli güncel tutarak her yıl biraz daha ekonomiyi iyi takip eden firma olarak siz değereli müşterilerini sürekli düşünerek hem bilgi sahibi yapıyoruz. Hem işinizde profesyonel olarak yapmanıza yardımcı oluyoruruz. granit küp taş fiyatlarını alırken dikkat etmeniz gereken en önemli faktörlerden 0.5 taş tozu gelmektedir. Granit küp taş fiyatlarını firmamız adı altında sunulan ve çok dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye ediyoruz. Granit küp taşı fiyatına sitemiz üzerinden bir alt başlıkta verilmiştir.

Granit küp taş birim fiyatları

Granit küp taş birim fiyatlarını nasıl hesaplanır öncelikle şunu belirtmek isterizki verdiğimiz fiyatlar genelde 10 cm hasır çelikli beton üzerinde hasaplanmıştır.

1) 8x10x10 Doğal kırma küp taşı – 1TON 5,5 m2 yer kaplamaktadır.
2) 6x8x8 Doağal granit kırma taşı – 1TON 6.75 M2 yer yapmaktadır.
3) 4x6x6 Doğal granit küp taşı   –   1TON 7.5 M2 yer Kapatmaktadır.

Tüm ölçülerde bazen değişme ola bilmektedir nedenini sorarsanız küp taş ustası uygulamlarında çok aşırı boşluk veya sık döşendiğinde yukarıda verdiğimiz birim m2’leri değişe bilmektedir.

Granit küp taş ölçüleri

Erga Ticaret Madencilik Firması olarak üretimde sıkça görülen granit küp taş ölçüleri isteğe göre ve projeye uygun ölçülerde doğal kesim yapmaktayız. Siz değerli müşteirlerimizin hem projelerinde hem standart ölçülerini sizlere sunmaktayız. Verdiğimiz ölçüler genelde iç piyasa diye adlandırdığımız doğal kırma granit küp taş ölçülerine aşağıdan göz ata bilirsiniz.

1) 8x10x11, 8x9x10, 8x11x10 ölçüler gibi..
2) 6x8x8, 6x7x8, 6x8x9 ölçüler gibi..
3) 4x6x6, 4x5x5, 4x6x5 ölçüler gibi..

Granit Küp Taş Ebatları

Gördüğünüz gibi yukarıda verdiğimiz ölçüler genelde standart olarak bilinmektedir. Ama daha kapsamlı bilginiz olmadığı için gönderilen taşlar neden bu kadar standart dışı demeniz kaçınılmaz olacaktır. Çünkü doğal kırma fabrikasyon bir ürün olmadığı için farklı ölçülere denk gelmektedir. Daha fazla bilgi almak için  https://www.ergagrup.com/iletisim/ ‎ adresini ziyaret ede bilirsiniz.

Granit küp taş üretim – Yerleri

Granit küp taş üremini yapan illerimiz İzmir Brgama / kozak Aşağı cuma köyü olarak en çok granit küp taş izmir işlendiği illerden biridir izmir.
Granit küp taş Ankara ise Şereflikoçhisarda granit küp taş üretimi yapılmaktadır.
Diğer bir ilimiz ise Trabzon Of ilçesinde granit küp taş Trabzon da üretimi olan ilerrimizden biridir.

Bergama Granit taşı

Erga Ticaret Madencilik şirketi olarak Bergama granit fiyatları, müşterilerinizin bütçesini zorlamayacak ölçülerde yalnızca hizmetlerimizin karşılığı olarak belirlenmiştir. Bergama Granit, taş sektörünün en uygun fiyatlarıyla alışveriş yapmak ve ürünleri oldukça cazip fiyatlara satın almak istiyorsanız Bergama granit fiyatları ile müşterilerimiz adına büyük avantajlar sağlıyoruz.
Granit taşı ürünlerinin türlerine ve satın alınacak orana göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bergama granit tanıttığımız hizmet sayfalarımızda ürün ve kullanım alanları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Renkten renge değişik fiyatlarda sunulan granit taşı hakkında net bilgi sahibi olmak için Erga Granit Madencilik firmamızla iletişime geçmeniz makuldür.

Granit küp taş döşeme teknik şartnamesi

Granit küp taş ic yapısında %30 – 60 oranlarında al kalı feldispat, ortalama olarak %35 oranında mika, %10-35 arasında koyu rekli minareler ve%10 – 40 oranları aralığında kuvars bulunduran farklı reklerde, asidik bileşim özeliğene sahip derinlik kayaclarıdan oluşturulur. Granit küp taşlar ,ceşitli reklerde ve abatlarda olablirler. Aynı zamanda diğer taş türlerine göre daha dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Proje kapsamında kulanılacak granit küp taşları , 8x10x11 cm santim oranlarıdır.

Granit küp taş iş bu şartname projede çizime uygun döşenmesi için gerekli 0-5 kırma taş tozunun temini, serilmesi, granit küp taşın döşenmesi, silindir veya kompaktör ile sıkıştırılma, döşenen küp taşın derz aralarını kuru mil kum ile boşlukları kaplıyacak şekilde iyice doldurulması, bütün malzemelerin iş yerine ait taşıma araçları ile, yükleme ve boşaltmaları inşaat yerindenin yükleme ve yatay döşey taşıma ve boşaltmaları, kırma taş tozunun serilmesi, sıkıştılması, kuru mil, el süpürgesiyle marifetiyle derz araları dolana kadar süpürülmesi, her türlü işçilik, her türlü alet ve hırdavat giderleri ile, yüklenici karı ve genel giderler dahil olmak üzeredir.

Granit Küp Taş Fiyatları

ÜrünlerÖlçülerBirimFiyatları
Granit Küp Taş Ebatları4X6x6 Granit küp Taş1 TON200 TL
Granit Küp Taş Ebatları6x8x8 Granit küp Taş1 TON170 TL
Granit Küp Taş Ebatları8x10x10 Granit küp Taş1 TON110 TL
Granit Küp Taş Ebatları8x10x20 Granit küp Taş1 TON200 TL

Granit küp taş Ankara 

Ankara Şereflikoçhisar bölgesinde üretimini hiç aksatmayan firmamız türkiye ve yurt dışına granit küp taş sevkiyat’ını gerçekleştiren Türkiye’nin en büyük doğal granit küp taş şirketi olarak yolumuza devam etmekteyiz. Ankara granit küp taş ihtiyacınızda siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Granit küp taş pozu birim fiyatları, doğal olan kırma küp taş ebadı ve birim fiyatı ile kaç metrekare yer kaplar soruları gibi birçok sorunuzun çözümünü aşağıda belirtilen başlıklarda bulabilirsiniz. Bergama granit küp taş fiyatlarını sizlere en iyi uygun şekilde veren ve uygulama faaliyetlerini sürdüren Madencilik firmaları gerek uygulama ve döşeme işlemlerinde, gerekte üst seviye üretim kalitesi olan firmalar kendi arasında sürekli bir yarış içindedir.

Sert Peyzaj Malzemesi Granit Pozu

Granit küp taş genel fiyatları sert peyzaj malzemesi denildiğinde akla ilk gelen doğal taş türü, granittir. Çevre bakım ve düzenleme işlerinde gerek granit plaka taşları kullanılmakta, gerek granit küp taş ile yapılmakta, gerekse granit bordür olarak da kullanmakta olan granit, ülkemiz içinde genellikle Bergama Granit taşı bölgede çıkartılan bir doğal taştır.

Ülkemizde Granit Üretimi

Uzun seneler boyunca dayanımını ve dokusunu koruyabilen granit bazen doğal kırma taş olarak kullanılmakta bazen de bıçak kesimi şeklinde sert peyzaj çalışmalarında yerini almaktadır. Yüz yıllardır ülkemizde kendi ocaklarında üretim ve pazarlama yapan madencilik firmaları ülkemiz içerisinde gerek belediye gerekse özel çalışmalar doğal taş temini konusunda birincil adres olma niteliğini ülkemiz kazanmıştır.

Bergama Granit Dokusu

Bergama graniti kendine has dokusu ve en kaliteli kırma ya da kesme tal pozu makineleri ile sizlere sunan Karadeniz’deki birçok granit firması 2003 yılından sonra yurt dışına da granit ihracatı yapmaktadır.

Piyasadaki Granit Küp Taş Pozu Ebatları

Piyasaya sunulan granit küp taş pozu çok şekilde olup büyük firmaların yatırım yaptığı yüksek teknolojili makineler sayesinde istenilen ebat ve şekilde elde edilebilmektedir.

En çok kullanılan ebatlar şunlardır;

 • 4*6 granit küp taş,
 • 6*8 granit küp taş,
 • 8*10 granit küp taşı pozu

 

Uzun yıllardır yapılan çalışmalar sayesinde teknolojik cihazların bu taş kesimlerinde ebat ve kesimlerde asla bir bozulma ve renk sapması oluşmamaktadır.

Bergama Granit Küp Taşı Ocakları

Granit ocakları ülkemizde çokça yaygın kullanıma sahip olan Armutlu graniti, Armutlu yarımadasında kuzey ve de güney bölgelerinde bulunan granit türünün en kırmızısı olduğu için taşa pembemsi bir görünüm vermektedir. Mikaya benzer bir şekilde bulunan granit parçalar gibi kesilerek kaplamalık malzeme olarak kullanılır.

Ankara Küp Taş Ustası döşeme

Ankara Küp Taş Ustası döşeme

Kazadağ Graniti Çıkarılan Yerler

Kazadağ Graniti Edremit’in 5 km yakınında çıkarılan fibollü granittir. Çanakkale’nin Ezine ilçesinde çıkarılan granit genellikle beyaz ve ya pembe olur. Kimi granit parçaları yeşil çıktığı için bu granitlere yeşil taş denilmektedir. Bursa’nın Uludağ ilçesinde çıkarılan bir diğer türü ise granitin rengi çok koyu olduğundan bordür ve parke taşı olarak kullanılmaktadır.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com