info@eragranit.com.tr              0533 480 2172

Granit Taşı Hakkında Bilmeniz Gereken Temel Şeyler

İçindekiler

Granit taşı en eski, en dayanıklı, en saygın ve mimarın en sevdiği yapı malzemelerinden biridir. İnsanların binlerce yıldır inşa ve anıt amaçlı kullandıkları doğal bir taş. Granit taşı, dünyadaki en sert malzemelerden biri. Uzun ömürlü, dayanıklı ve çeşitli renklerde ve dokularda mevcuttur.

 

Fayans ve döşeme formunda yapı malzemesi olarak kullanılan Granit ; evler, ofisler, oteller, restoranlar, hastaneler, tapınaklar ve diğer kamu binalarında yer döşemeleri, iç ve dış cephe kaplamaları, basamaklar, denizlikler vb. İçin modüler bir elemandır. Aynı zamanda mutfak tezgahı, duvar babaları, masa üstü, kapı pencere pervazının, kapı pencere çerçevesinin vs. pervazı olarak kullanılır. Anıtlarda da kullanılır. Cilalanırsa, granit çizilmeye ve aşınmaya karşı direnç göstererek mutfağınız için ideal bir seçimdir. Bu doğal taş fuaye, banyo veya kütüphanelerde de güzeldir. Sanatsal bir görünüm için, diğer doğal taşlarla eşleştirin.

 

Granit taşı açık renkli bir magmatik kayadır. Kuvars, feldispat ve mika gibi çeşitli minerallerden oluşur. Granit taşı yeryüzündeki soğutma magmalarından yapılmıştır. Ocaktan çıkarıldıktan sonra, granit döşeme olarak bilinen daha ince parçalar halinde kesilecektir.

 

Granit taşı çeşitli stil ve renklerdedir. Estetik özellikleri esas olarak nerede mayınlı olduğuna ve sahip olduğu minerallere bağlıdır. Renkler, siyah, kahverengi, beyaz, gri vb. Birçok temel renkleri içerir.

 

Granit, uzun kullanım ömrünün yanı sıra çizilme ve ısı direnci, gözeneksiz, bakteri dayanıklı vb. Gibi farklı özelliklere sahiptir. Granit çok güçlüdür ve evinizde kullanabileceğiniz en zor malzemelerdir. Elmastan sonra sertlik ve sertlik açısından ikinci sıradadır. Mermer taşlarla karşılaştırıldığında doğada gözenekli değildir ve bu nedenle çizilmeye karşı dayanıklıdır ve aynı zamanda daha önce sıvıları emmez ve bu nedenle mermer gibi lekelenmez. Granit taşı, çukurlar ve çatlaklar içerir, ancak bunlar mukavemetini azaltmaz. Aslında, bu kusurlar graniti daha doğal ve güzel yapar. Parlatıldığında çok pürüzsüzdür ve bu nedenle temizlenmesi çok kolaydır.

 

Granit taşı bakımı kolaydır. Yüzeyi temiz tutmak için özel ekipman veya özel ürünler gerektirmez. Aslında, yapmanız gereken tek şey yumuşak bir havlu ve biraz bulaşık sabunu ile yıkamak. Granit yüzeylerin güzelliğini korumak istiyorsanız, onları temizlemeniz ve özenle kullanmanız gerekir.

 

Granit taş, evde kullanım için en çevre dostu malzemelerden biridir. Değişime ihtiyaç duymadan ömür boyu sürer. Sadece doğal kaynakları kurtarmakla kalmaz, aynı zamanda paradan da tasarruf etmenizi sağlar. Doğal bir malzeme olduğu için doğal kaynakları tüketmez ve ayrıca vitrifiye fayanslardan veya diğer sentetik zeminlerden veya malzemelerden farklı olarak ekstra enerji tüketimi gerektirmez. Böylece yeşil bir malzeme olarak da kabul edilir.

Son Gönderiler