info@eragranit.com.tr              0533 480 2172

Granit Küp Taş Uygulama Alanları

İçindekiler

Granit taşı doğal taşlardan birisidir. Granit taşları yer altından çıkarılarak kırma makineleriyle kırılır ve kullanılırlar. Kırma işlemi sırasında da bu taşlara farklı formlar verilir. Granit küp taşı da bu formlardan birisidir. Günümüzde dayanıklı olmasından dolayı pek çok alanda kullanılır.

Granit Küp Taşın Uygulama Alanları

Granit küp taşlar Türkiye’de pek çok yerden çıkarılır. Çeşitli boyutlarda kesilerek de farklı alanlarda uygulanır. Granit küp taş uygulama alanları şunlardır;

  • Peyzaj düzenlemelerinde
  • Yol düzenlemelerinde
  • Kaldırım düzenlemelerinde
  • Bahçe düzenlemelerinde
  • Duvar süslemelerinde
  • Zemin düzenlemelerinde
  • Dekorasyon düzenlemelerinde
  • Meydan düzenlemelerinde

Bu taşlar özellikle dayanıklı olduğu ve yenileme ihtiyacına uzun yıllar gerek duyulmadığı için bu alanlarda kullanılır.

Granit Küp Taşların Yol Ve Kaldırımlarda Uygulanması

Granit küp taşların en yaygın uygulama alanları yollar ve kaldırımlardır. Granit küp taşlar yollar ya da kaldırımlara döşenerek yol düzenlemeleri yapılır. Granit küp taşlar farklı renklerde üretilebildiği için kaldırımların düzenlenmesinde ve süslenmesinde kullanılır. Böylece kaldırımla insanların dikkatini çeker.

Bunun dışında granit küp taşlar yağmur, kar ve dolu gibi doğa olaylarına karşı dayanıklı olduğu için yollar ve kaldırımlarda kullanılır. Bu sayede yollar uzun süre dayanıklı olur ve yeni düzenlemelere ihtiyaç duymaz. Bu nedenlerle kamu kurumları ve belediyeler tarafından yol ve kaldırım düzenlemelerinde granit küp taş kullanımı tercih edilir.

Granit Küp Taşları İle Bahçe Uygulamaları

Granit küp taşların uygulama alanlarından birisi de bahçelerdir. Bahçelerin güzel görünebilmesi için granit küp taşlar kullanılır. Evlerin, villaların, sitelerin ve yazlıkların bahçelerine granit küp taşlar döşenerek görsel bir şıklık kazanmaları sağlanabilir. Dilerseniz https://www.ergagrup.com/granit-kup-tas/ sayfamızdan detaylı bilgi sahibi ola bilirsiniz.

Granit Küp Taşları İle Dekorasyon Uygulamaları

Granit küp taşlar yol, kaldırım ve bahçe düzenlemeleri dışında dekorasyon uygulamalarında da kullanılabilir. Bu taşların farklı şekillerde kullanılması ve üzerine desenlerin uygulanması ile dekoratif alanlar yaratılabilir. Granit küp taşlar özellikle dekorasyon alanında duvar süslemelerinde kullanılabilir. Bu taşlarla dayanıklı ve şık duvarlar oluşturulabilir. Granit küp taşların kullanıldığı alanlar hem doğal hem de tarihi bir görüntüye sahip olabilir. Özellikle anıtların ve tarihi alanların dekore edilmesinde granit küp taşlar kullanılabilir.

Son Gönderiler