info@eragranit.com.tr              0533 480 2172

Taş Duvar Ustası

İçindekiler

İnşaat sektöründe olmaz ise olmazlardan olan taş duvar ustası deneyimleri ile bu işte başarı sağlamıştır. Taş duvar ustaları diğer inşaat ustalarına göre daha zorlu bir çalışma sergiler. Örülecek duvar için taşların ebatları, çimento ile sağlamlaştırılması, yüzeylerdeki fazlalıkların traşlanması gibi zor bir çalışma sürecinde taş duvar örerler.

Taş Duvar Ustası Olabilmek

Taş duvar ustası olabilmek için öncelikle;

 • Görsel bir sanat algısının olması gerekli
 • Tasarım yeteneğinin gelişmiş olması
 • Deneyimin fazla olması
 • El becerisinin gelişmiş olması
 • Mektepli değil alaylı olunması gerekir.

Trendler

Eski ve yapımında kullanılan taş duvarlar günümüzde trend olarak dekoratif amaçlı daha çok kullanılmaktadır. Bu meslek erbabı zaman içerisinde unutulmuş olsa da trend ile birlikte aranılan ustalar arasına girmiştir. Özellikle villa tarzı evlerde dış dekorasyon, heyelanlara karşı set, yol kenarları, kemerler, bahçe, duvarları, şömine alanı gibi yerlerde rastlanılan taş duvarlar ustaların yetenekli ellerinde şekillenir.

Taş duvarlar kullanım amacı bakımından da ömürlük olur bu duvarları ören ustalar bunun farkında olarak taş dizilimlerini büyük bir hassasiyetle yapar.

Nostaljik Bir Atmosfer

Mekanlarınızda geçmişten izler taşıyan kültürel birikimlerden biri olan taş duvarlar görmek isteyenlerden iseniz bu konunun ustası olan taş duvar ustalarını bulmanız gerekecektir. Sağlam dayanıklı ve görsel estetiği yakalayabilmek için taş duvar ustası ile çalışmak gereklilik oluşturur.

Taş Duvar Kaplama

Mekanlara daha doğal ve estetik bir görünüm kazandırmak için taş duvar kaplama işlemleri son yıllarda oldukça popüler bir hal almıştır. Her mekan için uygun alternatifler sunmakta olan taş duvar kaplama malzemeleri kullanıcılarına çok önemli avantajları bir arada sağlamaktadır.

Taş Duvar Kaplama Özellikleri

Zengin model seçeneği ile hem iç hem de dış mekanlarda kullanımı mümkün olan taş duvar kaplama, şık görünümü ile her zaman dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Farklı taş çeşitleri ile birlikte hazırlanan taş duvar kaplama ürünleri günümüzde daha çok dekoratif amaçlı tercih edilmektedir.

Ofis ya da evlerde kullanımı mümkün olan taş duvar kaplama uygulamaları ile çok daha sağlıklı ve estetik yaşam alanlarına sahip olmak mümkündür.

Taş Duvar Kaplama Avantajları

Taş duvar kaplama uygulamaları yalnızca göze hitap etmiyor aynı zamanda birçok avantajı da bir arada sunuyor.

Taş duvar kaplamalarının kullanıcılara sunduğu avantajlardan bazıları şöyledir;

 • Taş duvar kaplama uygulamaları ile yaşam alanlarınıza çok daha modern bir görünüm kazandırabilirsiniz.
 • Taş duvar kaplamaları doğal içeriklere sahip olması nedeni ile ısı yalıtımı özelliği taşır.
 • Taş duvar kaplama uygulamalarını nem ve sudan etkilenmeden uzun süre kullanabilirsiniz.
 • Taş duvar kaplamalarının temizliği de son derece basittir.

 

Siz de yaşam alanlarınızda bu avantajları elde etmek için en uygun taş duvar kaplama modelini tercih edebilirsiniz.

Duvar Kaplama

Duvar kaplama uygulamaları daha şık ve ferah mekanlara sahip olmak adına günümüzde çok fazla ilgi görmektedir. Bir çok farklı alternatifi ile size sunulan duvar kaplama modelleri ile hayal ettiğiniz mekanlara kavuşabilirsiniz.

Duvar Kaplama Uygulamaları

Tercihe göre iç ve dış mekanlarda kullanımı mümkün olan duvar kaplama malzemeleri her bütçeye yanıt verecek çözümler sunuyor. Doğal bir görünüm sunan duvar kaplama uygulamaları sahip olduğu özellikler ile hayatınıza konforla estetiği aynı anda sunuyor.

Sorunsuz uygulama olanağı sunan duvar kaplama malzemeleri ile hayal ettiğiniz gibi bir görünüm elde edebilmektesiniz.

Taş Duvar Kaplama

Mekanlara çarpıcı bir görünüm kazandırmakta olan taş duvar kaplama uygulamaları her mekan için uygun alternatifler sunmaktadır. Özü itibariyle farklı özelliklerdeki taşlardan oluşturulan taş duvar kaplama malzemeleri günümüzde daha çok dekor amaçlı tercih edilmektedir.

Taş Duvar Kaplama Avantajları

Mimari açıdan dekorasyonların vazgeçilmezleri arasında yer alan taş duvar kaplama uygulamaları çok önemli avantajları bir arada sunuyor.

Taş duvar kaplamalarının sağladığı avantajlar şunlardır;

 • Doğal bir içerikte olması nedeni ile yalıtım özelliğine sahiptir ve daha sağlıklı yaşam alanları sunar.
 • Temizliği son derece basit olan taş duvar kaplamaları uzun ömürlü bir kullanım sunar.
 • İstenilen her noktaya uygun olarak taş duvar kaplama uygulaması yapılabilir.
 • Taş duvar kaplamaları mekana ferah ve huzurlu bir görünüm kazandırır.

 

Tüm bu ayrıcalıklardan yararlanmak için siz de taş duvar kaplama ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Kayrak Taşı

Kayrak taşı kaplama, eski çağlardan beri kullanılan bir taş kaplama olup, doğal ve yüksek dayanıklılığa sahiptir. Çeşitli kombinasyonlara uyumu sayesinde yapılarda ve dış mekanlarda kullanılmaktadır. Çeşitli renk opsiyonları ile kuru yığma ve derzli döşenmektedir.

Kayrak taşı Nedir?

Doğal olarak yarılmış bir yüzü prüzlü olan doğal taşlar sınıfındadır. Kayrak taşı, kayağan taşı, arduvaz veya sleyt olarak da adlandırılmaktadır. Kayrak taşının birleşiminde jeolojik olarak, volkan külleri, çamur taşı ve silt taşları bulunmaktadır. Doğal olarak ayrılabilen kayrak taşının ayrılan yüzeyleri pürüzlü olmaktadır. Kayrak taşlarının çeşitli renk ve desende olmalarının sebebi içinde bulunan değişik minerallerdir.

Kayrak Taşı Kullanım Alanları

Taş ocaklarından çıkartılan ve işlenerek üretime hazırlanan tamamen doğal ve özel bir taştır. Kullanım alanlarını,

 • Yapıların iç ve dış duvar kaplamaları
 • Yaya ve Araç yolları
 • park ve bahçe düzenlemeleri

sıralamak mümkün olmaktadır. Bunların dışında bazı bölgelerde yapı taşı olarak ta kullanılmaktadır.

Kayrak Taşının Özellikleri

Kahverengi, sarı, gri, açık yeşil, kirli beyaz, kırmızı, bordo renklerin birbirine girdiği üzerinde bitki fosili görünümü olan siyah dentrik bir yapı ile kaplı olan kayrak taşları,

 • Renk ayrımı yapılmadan kaplama yapılması
 • Aşınmaya dayanıklı olması
 • Kaymama özelliği olması
 • ısı farklılıklarından etkilenmemesi
 • İzolasyon özelliğinin bulunması
 • Maliyetinin düşük olması
 • Renk kaybetmemesi
 • Özel bir bakıma ihtiyaç duyulmaması
 • Özelliklerini koruması

gibi özelliklere sahiptir. Gözenekli bir taş olmadığı için büzülme ve eğilme yapmamaktadır. Estetik kaplama malzemesi olarak pencere kenarlarında, eşiklerde tercih edilen bir malzemedir.

Sonuç olarak, düşük maliyetli, uygulama alanlarında estetik bir görüntü oluşumu sağlayan kayrak taşı günümüzün en çok tercih edilen doğal taşları arasında yerini almaktadır.

Son Gönderiler